Dzień Edukacji Narodowej i zakończenie termomodernizacji szkoły.

Utworzono dnia 18.10.2023

TO BYŁ HISTORYCZNY DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W MIEŚCISKU

Szczególny dla całej społeczności Gmina Mieścisko. Zakończono termomodernizację Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Mieścisku i uroczyste otwarcie placówki po tak ogromnych remontach nastąpiło "na chwilę" przed Dniem Edukacji Narodowej.

Szkoła Podstawowa w Mieścisku - chyba lepszego prezentu nie mogła się spodziewać!

Po dziesięciu miesiącach intensywnych prac, właśnie w czwartek 12 października dokonano ponownego otwarcia szkoły po tym megaremoncie. Wraz z Dyrektor Szkoły Natalią Pałczyńską, Przemysław Renn - Wójt Gminy Mieścisko w obecności zaproszonych gości, pracowników szkoły oraz przedstawicieli uczniów, uroczyście przecięli wstęgę, symbolicznie dokonując w ten sposób ponownego otwarcia szkoły po zakończonej przebudowie!

Już od poniedziałku do obiektu stopniowo przenoszone były poszczególne oddziały z tymczasowych lokalizacji, by dziś zakończyć ten proces. Wszystkie oddziały szkolne realizują już naukę w głównym obiekcie.

Jak przypomina Przemysław Renn Wójt gminy Mieścisko - "Inwestycja ta, obejmująca głęboką termomodernizację całego budynku szkolnego, była największą inwestycją gminną ostatnich lat, a jej całkowity koszt wyniósł prawie 9 milionów złotych, z tego 6,5 miliona to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej" .

Ile w 10 miesięcy wykonano, ze szczegółami przeczytacie na portalu Pana Wójta. Bowiem ta lista zdaje się nie mieć końca, i aż trudno jest w jednym wpisie wymienić wszystko, co zostało zrealizowane.

"Dzięki przeprowadzonej termomodernizacji osiągniemy ogromne oszczędności w energii,cieplnej i elektrycznej, w wysokości do 72% dotychczasowych kosztów, co ma niebagatelne znaczenie dla codziennego funkcjonowania szkoły."- podkreśla włodarz gminy.

Szczególne podziękowania Wójt Przemysław Renn kieruje do :

"W tym miejscu chciałbym raz jeszcze podziękować Dyrektorce Szkoły, Pani Natalii Pałczyńskiej wraz z całym zespołem pracowników szkoły, za ogrom pracy włożony w zapewnienie funkcjonowania szkoły w lokalizacjach tymczasowych przez czas trwania robót.

Dziękuję także uczniom i rodzicom za cierpliwość i znoszenie niedogodności, jak również za wszelką okazaną pomoc!

Mam nadzieję, że zmodernizowany obiekt będzie dobrze służył wszystkim użytkownikom szkoły - uczniom, nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji przez długie lata! "- podkreślił Wójt.

Wszyscy uczestnicy tego wydarzenie, zaproszeni goście oraz społeczność gminy i szkoły mieli okazję wszystkie te dokonania zobaczyć na żywo. Następnie świętować Dzień Edukacji Narodowej w Bibliotece Publicznej Gminy Mieścisko. Tutaj przyznane zostały nagrody Wójta Gminy Mieścisko, nagrody, które przyznała dyrektor Szkoły Podstawowej w Mieścisku Natalia Pałczyńska oraz zobaczyć jak zdolną i radosną młodzież i dzieci ma Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Mieścisku, podczas scenicznych występów.

Gratulujemy Wam raz jeszcze gminie, szkole i całej społeczności !!!

Niech Wam służy na długie lata!

fot. Anka Borczykowska

Źródło: Gazeta Wągrowiecka